۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

مطالب مشابه

One Comment

 1. 1

  مرتضی اصغریه اهری

  من هم به چگونگی عملکرد مغز خیلی علاقه دارم. امروز این کتاب رو از اپلیکیشن Fidibo خریدم و خیلی مشتاق هستم که هر چه سریع‌تر شروع کنم به خوندنش. مغز انسان معروف هستش به «پیچیده‌ترین ساختار که تابحال در کائنات کشف شده.»

  به نظر من هر چقدر که شناخت انسان در رابطه با مغز بیشتر بشه نه تنها بسیاری از بیماری ها درمان میشن یا پیشگیری می شن، بلکه به نظرم سیستم های قضایی (دادگاه و شکایت) و تصمیم گیری در مورد نحوه رفتار انسان ها در موقع اِعمال خشونت و غیره نیز ممکنه متحول بشه.

  چند وقت پیش رئیس جمهور آمریکا یک بودجه ۱۱۰ میلیون دلاری را برای انسجام بخشیدن و یکپارچه کردن نتیجۀ تحقیقات موسسات تحقیقاتیِ جدا از هم، اختصاص داد تا اینکه با یکپارچه کردن نتیجه تحقیقاتِ این موسسات، شناخت راجع به مغز هر چه سریعتر به جلو پیش بره.

  در رابطه با این پروژه که تحت عنوان برین (BRAIN) نامگذاری شده، اوباما یه سخنرانی داشت که یک جمله معروفی در اون گفت با این مضمون که «ما در رابطه با کهکشان هایی که سالیان نوری از ما فاصله دارند اطلاعات زیادی به دست آورده ایم و همینطور در رابطه با ریزترین ذرات کوچکتر از اتم اطلاعات فراوانی داریم؛ اما هنوز به طور دقیق نمی دانیم که در داخل ماده ای ۳ پوندی (یک کیلو و سیصد و شصت گرمی) که بین دو تا گوش ما قرار داره [یعنی مغز]، چه چیزی در حالت اتفاق افتادن هستش.

  در ضمن، کلمه BRAIN در اینجا مخفف پنج کلمه انگلیسی هستش
  BRAIN Initiative (Brain Research through Advancing Innovative Neurotechnologies)
  طرحِ برین (پژوهش در مغز از راه پیشبرد تکنولوژی‌های خلاقانه‌ عصب‌شناختی)

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 تمامی حقوق مادی و معنوی اين تارنما متعلق به سايت ادبی-هنری حضور می باشد...... طراح گرافیک : آرمان خرمک