۱۷ تیر ۱۴۰۳

مطالب مشابه

5 Comments

 1. 1

  آرمان خرمک

  تبریک میگم به کیوان خلیل نژاد عزیز که در کنار اشرافی که به موضوع نقاشی و فرآیند تولید اون داره اصول نقد نویسی رو به طور کامل رعایت کرده و از فضای تحسین کننده و نفی کننده نقد حال حاضر جامعه تحلیل گر کشورمون فاصله گرفته، فقط بخش آخر نوشتار که ارجاعی است به روش علمی نشانه شناختی، به نظر من شیوه درست روش رو پیاده نمی کنه، اضافه شدن معنای صریح لیبل ها یا در جهت محدود کردن معنای ضمنی یا در جهت تعامل با اون در کنار نظام نشانه ای دیداری نقاشی قرار گرفته و به خاطر رسالت نقاشی، قرار نیست که با محدود شدن پیام ضمنی، پیام صریح به مخاطب عرضه شود، بنابراین با وجود مواجهه مخاطبان با مطالعه به این سایت و یا قرارگیری این نوشتار در جرنال چاپی، سوالات مطرح شده به نظر درست نمی رسد.

  پاسخ
 2. 2

  حامد نوحه خوان

  «تو در خط تولید انبوه خویش در حرکتی…» این قسمت خیییلی عالی بود و منو به یاد فیلم عصر صنعتی چارلی چاپلین انداخت. طی یکی دو قرن اخیر کم نبودن کسانی که به اسیر شدن انسان در چنگال صنعت و تولید انبوه اعتراض کردن، حال چه در قالبهای علمی و چه در قالبهای هنری. البته من این نمایشگاه رو ندیدم و با تعداد اندک آثاری که در همین متن هستند احساس میکنم نقد آقای خلیل نژاد به ذهن مخاطبی که هنوز این آثار رو ندیده جهت میده، شاید اگر این نقد رو نخونده بودم برداشت دیگه ای از این آثار میکردم. اما نقد آقای خلیل نژاد این ذهنیت رو در من ایجاد کرد که این نقاشی ها میخوان این پیام رو برسونن که انسان در عصر صنعت و تولید انبوه از انسانیت اولیه ش خارج و به محصول کارخانه ای تبدیل شده! اگر اشتباه میکنم لطفا بیشتر توضیح بدید

  پاسخ
 3. 3

  مریم زینلی

  آقای کیوان خلیل نژاد عزیز تبریک میگم.
  من در زمینه هنر مثل شما تخصص ندارم ولی از اشراف و تسلط شما بر موضوع لذت بردم. تصویرسازی شما به حدی کامل بود که تصور بهتری برای مخاطب ایجاد می شود.اگر خلق کنندگان آثار هنری – در هر زمینه ای – به اعجاز نقد واقف بودند حتما بجای فرار از دست منتقدین در معرفی آثار خود از مهارت آنها بهره می بردند.با اینکه در دنیای بهتری هستیم و آثار هنری هر روز با موضوعات تازه تر عرضه می شود – جدای از تاثیرات اوضاع اقتصادی و اجتماعی – نبود معرفی درست این آثار باعث دلسردی مخاطب شده و نوعی گریز و بی توجهی به وجود آمده است.
  کارتون عالی بود و براتون موفقیت و سربلندی آرزو می کنم.

  پاسخ
 4. 4

  مرجان

  با سلام و خسته نباشید
  آقای کیوان خلیل نژاد بسیار نقد زیبا و قابل تحسینی بود. نه تنها کسالت بار و خسته کننده نبود بلکه تا چند ساعت با ادبیات متن سرمست بودم.
  توصیفات شما در این نقد نشان از تبحرتان هم در زمینه هنر دارد هم صنعت هم مکانیک و تولید و همچنین ذهن بسیار خلاقتان.باز هم تبریک برای این توصیفات هوشمندانه.
  “انسان است که پیش میرود تا در جعبه های مقوایی قرار بگیرد” نشان از این دارد که همه چیز کالاگونه شده (انسان – روح = کالا) زیباترین برداشت من بود.
  شما توصیفات زیباتون و ارایه دادید آنچه مهمه نظر خوانندست پس به نظر بنده حقیر سوالات آخر متن پرسیده نمیشد بهتر بود چون این تصور القا میشه که به خواننده سمت و سوق فکری میدهید

  پاسخ
 5. 5

  م.افشار

  بسیار عالی و آرزوی بهروزی

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 تمامی حقوق مادی و معنوی اين تارنما متعلق به سايت ادبی-هنری حضور می باشد...... طراح گرافیک : آرمان خرمک